Get Connected
  • facebook
  • twitter
Print

Prep cross country results -- Oct. 2

Capital "Raising the Bar" Invitational

At Camp Virgil Tate

Girls team scores

1. Winfield 31; 2. Charleston Catholic 84; 3. Ravenswood 93; 4. Capital 100; 5. Scott 117; 6. Ripley 131; 7. Wirt County 218; 8. Nitro 225; 9. Hurricane 233; 10. St. Albans 266; 11. Tolsia 316; 12. Roane County 321

Individual results

1. Peyton Panger, Cap, 20:19; 2. Hailey Miller, Rav, 21:41; 3. Alyssa Rittinger, Win, 21:43; 4. Brittney McMillion, Win, 21:59; 5. Rachael Englund, Win, 22:12; 6.Payton Mullen, CC, 22:33; 7. Mary Keeton Lane, Cap, 22:42; 8. Darian Wikel, Win, 22:44; 9. Taylor Treadway, Rav, 22:49; 10. Sheena Chambers, Scott, 23:02; 11. Barkley Castro, Win, 23:06; 12. Hannah Gacek, CC, 23:13; 13. Riley Simmerman, Cap, 23:41; 14. Samantha Graffius, Scott, 23:56; 15. Nikki Shrader, Win, 24:27; 16. Haley Ford, Rip, 24:30; 17. Taylor Love, Rav, 24:38; 18. Jillian Clemens, Nitro, 24:46; 19. Peyton Keener, CC, 24:49; 20. Kyndrah Hill, Rip, 24:54.

Boys team scores

1.Winfield 58; 2. Capital 82; 3. Ripley 85; 4. Charleston Catholic 112; 5. Buffalo 141; 6. Roane County 152; 7. Huntington 168; 8. St. Albans 197; 9. Herbert Hoover 207; 10. Hurricane 241; 11. Lincoln County 30

Individual results

1. Hayden Harrison, Buffalo, 17:45; 2. RJ Weiford, Win, 17:55; 3. Caleb Pell, Roane, 18:16; 4. Marshall Sharp, Cap, 18:26; 5. Glen McMillan, Wirt County, 18:28; 6. Caden McClanahan, CC, 18:34; 7. Jake Casto, Ripley, 18:37; 8. Remington Boyce, Ripley, 18:44; 9. Caleb Shirey, Roane, 18:50; 10. Michael Ruhnke, Capital, 18:53; 11. Josh McClung, HH, 18:59; 12. Jon Sandy, TVC, 19:02; 13. Matt Durgin, Win, 19:11; 14. Desean Williams, Win, 19:14; 15. Levi Phillips, Ripley, 19:17; 16. Anthony Jaime, Hunt, 19:18; 17. Hunter White, PP, 19:30; 18. Owen Huffman, St. Joe, 19:38; 19. Josh Grear, SC, 19:39; 20. Samuel Thomas, Capital, 19:41.

Middle school

Girls team scores

1. Winfield 43; 2. Hurricane 49; 3. Milton 76; 4. Ripley 87; 5. Shady Spring 149; 6. John Adams 154; 7. Andrew Jackson 186; 8. Madison 229; 9. Horace Mann 235

Individual results

1. Alexis Imperial, Winfield 12:26.5; 2. Victoria Starcher, Ripley 12:36.7; 3. Carissa Lawhon, Hurricane 12:47.4; 4. Kasee Smith, Milton 13:04.3; 5. Jenna Crouch, Hurricane 13:05.6; 6. Anna Lumadue, Winfield 13:06.2; 7. Julianne Pauley, Winfield 13:08.8; 8. Emer Carrington, Sissonville 13:13.6; 9. Kirya Kingery, Milton 13:26.1; 10. Allison Knox, Ripley 13:29.5

Boys team scores

1. Winfield 34; 2. Milton 62; 3. Hurricane 83; 4. Ravenswood 101; 5. Shady Spring 152; 6. Ripley 177; 7. Madison 205; 8. Andrew Jackson 209; 9. John Adams 233; 10. Hayes 288; 11. Horace Mann 291

Individual results

1. Josh Miller, Milton 10:42.2; 2. Phillip Englund, Winfield 11:13.0; 3. Blake Jarrell, Ravenswood 11:28.9; 4. Bryce Jarrell, Ravenswood, 11:31.6; 5. Evan McCray, Winfield 11:37.1; 6. Andrew Swisher, Ripley 11:38.4; 7. Luke Lumadue, Winfield 11:40.3; 8. Jackson Snavely, Hurricane 11:46.5; 9. Trenton Williams, Winfield 11:52.4; 10. Nikoles Mulligan, Madison 11:54.9

 

 


Print

User Comments