Get Connected
  • facebook
  • twitter
Print

State golf tournament pairings list

State golf tournament pairings

Today-Wednesday

At Trent Jones Course, Oglebay Resort

Wheeling

Hole 1A

Michael Rogers, Madonna; Quincy Fraley, Moorefield; Ryan Bennett, Richwood; Christian Casingal, Charleston Catholic.

Hole 1B

Alex Colantonio, Madonna; Colleen Connolly, Moorefield; Dustin Seabolt, Richwood; Aaron Persily, Charleston Catholic.

Hole 2

Nick Mazur, Madonna; Noah Carr, Moorefield; Braden Johnson, Richwood; Jordan Covelli, Charleston Catholic.

Hole 3A

Thomas Gianni, Madonna; Tanner Carr, Moorefield; Mason Mullens, Richwood; Jackson Ellis, Charleston Catholic.

Hole 3B

Drew Wells, St. Marys; Drew Ridgway, Notre Dame; Austin Ransom, Greenbrier West; Cory Hoshor, Buffalo

Hole 4A

Coleman Lamp, St. Marys; Philip Wilson, Notre Dame; Gus Patterson, Greenbrier West; Blaik Caplinger, Buffalo.

Hole 4B

Robbie Harper, St. Marys; Jordan Brown, Notre Dame; Chandler Fitzwater, Greenbrier West; Bradley Harris, Buffalo.

Hole 5

Josh Richard, St. Marys; Alex Demary, Notre Dame; Justin Estep, Greenbrier West; Drew Patton, Buffalo.

Hole 6A

Corey Wells, Tyler Consolidated; Luke Gains, South Harrison; Joseph Deskins, Tug Valley; Ben Collie, Parkersburg Catholic.

Hole 6B

Thomas Stanley, Wheeling Central; Korey Foltz, East Hardy; John Casto, Montcalm; Austin Cunningham, Gilmer County.

Hole 7A

Alston Spears, Roane County; Lucas Ware, Grafton; Corey Bowel, Westside; Alex Boggs, Scott.

Hole 7B

Cole Moore, Roane County; Mitchell Crutchfield, Grafton; Hunter Owens, Westside; Sterling Chafin, Scott.

Hole 8

Cam Moore, Roane County; Zach Musgrove, Grafton; Drew Bragg, Westside; Chad Honeycutt, Scott.

Hole 9A

Hunter Simmons, Roane County; Zac Summers, Grafton; Kaitlyn Saunders, Westside; Aaron Grant, Scott.

Hole 9B

Nick Sinclair, Fairmont Senior; Ryan Holcomb, Lincoln; Dakota Hood, Wyoming East; Travis Colvert, Poca.

Hole 10A

Sterling Fitzwater, Fairmont Senior; Matt Tucker, Lincoln; Hunter Justus, Wyoming East; Steve Loudermilk, Poca.

Hole 10B

Bailey Mohr, Fairmont Senior; Mikoyla Prunty, Lincoln; Bruce Staton, Wyoming East; Evan Butcher, Poca.

Hole 11A

Gage Hannah, Fairmont Senior; Frankie Spadatore, Lincoln' Chase Pressley, Wyoming East; Alex Hamrick, Poca.

Hole 11B

Sydney Snodgrass, Ritchie County; Marco Oliverio, Bridgeport; Evan Smith, Bluefield; Travis Gibson, Herbert Hoover.

Hole 12

Cameron Wilson, North Marion; Matt Landes, Keyser; Ike Judy, James Monroe; Drew Ward, Nicholas County.

Hole 13A

Trent McPherson, University; Ryan Mumaw, Washington; Will Evans, George Washington; Seth Kinker, Cabell Midland.

Hole 13B

Ereic Wirth, University; Robert Fleming, Washington; Kris Webster, George Washington; Jacob Beahrs, Cabell Midland.

Hole 14

Cale Wheeling, University; Dylan Mumaw, Washington; Austin Florence, George Washington; Mark Wilcox, Cabell Midland.

Hole 15A

Chase Voithofer, University; Patt Burgess, Washington; Drew Call, George Washington; Hutton Light, Cabell Midland.

Hole 15B

Thadd Obecny, Wheeling Park; Braden Hammond, Elkins; Drew Green, Shady Spring; Fisher Cross, Huntington.

Hole 16

Cole Hand, Wheeling Park; Kolin Hopwood, Elkins; Landon Perry, Shady Spring; Thomas Frazier, Huntington.

Hole 17A

Dylan Wojick, Wheeling Park; Alex Baird, Elkins; Ryan Albaugh, Shady Spring; Chase Toppins, Huntington.

Hole 17B

Scott Hand, Wheeling Park; Kelsi Trippett, Elkins; Dakota McComas, Shady Spring; Alec Atha, Huntington.

Hole 18A

Alex Schreckengost, Parkersburg South; Owen Elliott, Hedgesville; Craig Buchannon, Oak Hill; Chris Williams, Winfield.

Hole 18B

Logan Lojszczyk, Brooke; Dalton Crislip, Buckhannon-Upshur; Madison Erskine, Greenbrier East; Alex Hambel, Hurricane.


Print

User Comments